PSONI zbiera na autobus do przewozu dzieci

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu potrzebują nowego autobusu, którym mogliby dojeżdżać na zajęcia. Placówka uruchomiła internetową zbiórkę na ten cel. Akcję "powietrze dla koła" wspiera aktor Jakub Dmochowski znany z serialu Barwy Szczęścia.

"Dowozimy do ośrodka dzieci m.in. z niepełnosprawnością ruchową od poniedziałku do piątku na zajęcia edukacyjne i rehabilitację w związku z tym potrzebujemy samochodu z windą. Codziennie 5 busów dowozi 68 dzieci i młodzież niepełnosprawną pokonując około 1000 tys. km, dowożąc z powiatu zamojskiego i gmin powiatu biłgorajskiego. Codzienna eksploatacja pojazdów, powoduje, że bardzo szybko się zużywają i ulegają częstym awariom. Naprawy są bardzo, ale to bardzo kosztowne - często jedna naprawa sięga około 5-6 tys. złotych. Awaria busa utrudnia uczestnictwo dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w edukacji i rehabilitacji, co wpływa niekorzystnie na ich rozwój." - czytamy w opisie zbiórki.

Stowarzyszenie podpisało umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zakupu autobusu. Jednak do całkowitego sfinansowania brakuje 93 000,00 zł. Placówka uruchomiła internetową zbiórkę na ten cel. Akcję można wesprzeć pod adresem: https://zrzutka.pl/k8duv9

Zrzutkę wspiera aktor Jakub Dmochowski, poniżej wideo zachęcające do wsparcia. 

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us