Logo
Wydrukuj tę stronę

W Zamościu powstanie Filharmonia? Masz uwagi do projektu?

Projekt biura RYSY Architekci Rafał Sieraczyński, foto: materiał nadesłany Projekt biura RYSY Architekci Rafał Sieraczyński, foto: materiał nadesłany

Jest już wstępny projekt budynku filharmonii, która może powstać w Zamościu. Jak podkreślają autorzy projektu, najważniejsza cecha obiektu to wielofunkcyjność. Mogłyby być to również centrum kongresowe, miejsce prezentacji spektakli teatralnych i operowych, czy wystaw.

Na cały kompleks składają się dwie sale koncertowe (mniejsza i większa) połączone wspólnym foyer.

- Taki układ pozwala na jednoczesne użycie obu sal bez wzajemnego zakłócania odbioru przez przenikające dźwięki - zapewniają autorzy koncepcji.

Duża sala pomieści 800 osób. Środkowa część foteli ma być ruchoma, dzięki czemu będzie można je zsunąć. To przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy pojawi się potrzeba stworzenia wolnej przestrzeni, np. do tańca. Przy obiekcie powstanie plac w formie amfiteatru, gdzie będą się odbywać przedstawienia bądź koncerty plenerowe.

Architektura zewnętrzna służyć może też np. skaterom. Filharmonia to też magazyny, szatnie, kasy, garderoby dla muzyków, pomieszczenia administracyjne, a także cztery pokoje hotelowe. W budynku przewidziano miejsca na różne usługi, m.in. kawiarenkę czy sklep muzyczny. Planowana powierzchnia filharmonii to 8,5 tys. m².

Szacowane koszty inwestycji to około 50 mln zł.

Do piątku (07.07.) autorzy projektu (biuro projektowe RYSY Architekci Rafał Sieraczyński) oczekują na uwagi do przedstawionej wizualizacji. Można je zgłaszać na adres mailowy: biuro@rysyarchitekci.pl


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl