Wjechał w ogrodzenie. Miał ponad promil alkoholu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mając w organizmie ponad promil alkoholu kierował fordem i wjechał w ogrodzenie posesji. Razem z nim podróżowały trzy osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało.

- W niedzielny poranek dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony, że na ulicy Nadrzecznej kierujący fordem wjechał w ogrodzenie posesji. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobówką na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zakończył jazdę wjeżdżając w ogrodzenie, uszkadzając przy tym także znak drogowy. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń, a samochodem podróżowały prawdopodobnie cztery osoby - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Do wyjaśnienia sprawy zatrzymane zostały dwie kobiety w wieku 26 i 27 lat oraz 22-latek z Zamościa. Wszyscy byli nietrzeźwi. 26-latka z Zamościa miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, o rok starsza z zatrzymanych mieszkanka gminy Ulhówek – ponad dwa promile. Natomiast badanie alkomatem 22-latka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Po wytrzeźwieniu uczestnicy kolizji zostali przesłuchani. Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 22-latek. Ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem. Odpowie także za zniszczenie ogrodzenia oraz znaku drogowego.

- Prawdopodobnie w zdarzeniu uczestniczył także 24-letni mieszkaniec Zamościa. Wykonane badanie retrospektywne pozwoli na ustalenie stężenia alkoholu w jego organizmie podczas kolizji, a prowadzone postępowanie wyjaśni udział 24-latka w zdarzeniu. - dodaje rzeczniczka. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

3 komentarzy

 • Mieszkanka osiedla
  Mieszkanka osiedla poniedziałek, 26 październik 2020 09:39 Link do komentarza

  To było pole ogrodzone, a nie posesja! To jest koło pętli autobusowej

 • Zdenek
  Zdenek wtorek, 27 październik 2020 10:21 Link do komentarza

  Niestety głupota

 • Miś
  Miś wtorek, 27 październik 2020 17:58 Link do komentarza

  Miał pijane panienki w aucie to pewnie było bara bara hehe.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us