Kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków, w nowej formule

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Coroczna zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na zamojskim cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Organizatorzy apelują o dokonywanie dobrowolnych wpłat na konto Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

- W związku z trwającą pandemią koronawirusa Covid 19 i związanymi z tym ograniczeniami, a także co najważniejsze w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich jak również kwestujących w dniu 1 listopada 2020 r., informujemy, że coroczna zbiórka na cmentarzu parafialnym w Zamościu na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na zamojskim cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu nie odbędzie się w sposób tradycyjny jak dotychczas. Zarząd Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zwraca się zatem prośbą do wszystkich osób dla których ważna jest troska o wspomniane cenne, historyczne, zabytkowe nagrobki znajdujące się na zamojskiej nekropolii o dokonywanie w tym roku dobrowolnych wpłat na konto Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu (44 1020 5356 0000 1802 0067 9753) - informuje Łukasz Kot, przewodniczący SKOCP.

Ze środków zebranych w ubiegłym roku w kwocie 26 tys. 599 zł 61 gr. odnowionych zostało 5 nagrobków (Nagrobek czworga dzieci Feliksa i Klementyny Lipskich: Wacława, Marii, Barbary i Heleny; Nagrobek Pauliny z Pałczyńskich Sowowej; Nagrobek Jana Załuskiego; Nagrobek Pawła i Rozalii Pikuzińskich oraz Nagrobek Feliksa Kwiatkowskiego i Władysława Dyszyńskiego).

- Liczymy na państwa zrozumienie a także wsparcie naszego 14 letniego wspólnego kwestowania. Z zebranych przez ten okres pieniędzy kompleksowo odrestaurowanych zostało 41 obiektów (38 nagrobków, dwie barkowe, kamienne latarnie a także zabytkową, kamienną ławeczkę) - apeluje Łukasz Kot.

W imieniu Zarządu Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu, zachęcamy do podtrzymania dorocznej kwesty, tym razem w nowej formule. Liczymy na państwa hojność.

2 komentarzy

  • panoramix
    panoramix poniedziałek, 19 październik 2020 19:57 Link do komentarza

    w panoramie mowili ze w jakims tam miescie calkiem w tym roku zrezygnowali ze zbierania do puszek ze wzgledu na covida

  • Andżej
    Andżej wtorek, 20 październik 2020 08:41 Link do komentarza

    a ile kosztują tabliczki z napisem "grób do likwidacji" i kto je finansuje ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us