Pierwsze takie ogrody w Zamościu

foto:  na zdjęciu ogród deszczowy funkcjonujący w Gdyni (materiał nadesłany) foto: na zdjęciu ogród deszczowy funkcjonujący w Gdyni (materiał nadesłany)

Zamojski magistrat zaprasza mieszkańców miasta do udziału w warsztatach z zakładania ogrodów deszczowych. Zajęcia odbędą się w sobotę, udział w nich jest bezpłatny.

Ogrody deszczowe są nie tylko piękne, ale i pożyteczne: gromadzą deszczową wodę i sprawiają, że mniejsze jej ilości spływają z dachów czy ulic, wprost do kanalizacji- dzieje się to za sprawą specjalnych warstw filtracyjnych (żwir, piasek itd.). Specjalnie dobrane gatunki roślin oczyszczają wodę z zanieczyszczeń pochodzących z dróg czy chodników. Ogrody mogą być zakładane zarówno na terenach miejskich, jak i na małych przestrzeniach, np. w przydomowych ogrodach.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają ok. 5 godzin, spotkanie rozpocznie się przy głównym wejściu do hali tenisowej OSiR. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji Sendzimira z Warszawy (https://sendzimir.org.pl/). Dzień wcześniej, w piątek, w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

"Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach, gdzie po wprowadzaniu teoretycznym wspólnie założymy pierwsze ogrody deszczowe w Zamościu!" - zachęcają organizatorzy. 

Warsztaty zakładania ogrodów deszczowych to jeden z elementów edukacji ekologicznej jaką prowadzi Miasto Zamość w ramach projektu BEACON (Bridging European and Local Climate Action). Projekt umożliwia wymianę doświadczeń związanych z adaptacją i działaniami na rzecz klimatu pomiędzy miastami/gminami w Polsce i europejskimi krajami takimi jak Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Grecja.

1 komentarz

  • AW
    AW sobota, 10 październik 2020 12:03 Link do komentarza

    Czy to ten magistrat co wyciął drzewa w Zamościu bo hrabiemu się nie podobaly ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us