Reklama

Zamość: Karetka neonatologiczna znowu będzie jeździć

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojskie pogotowie wznawia funkcjonowanie wyjazdowego zespół typu „N”. Karetka neonatologiczna była zawieszona od marca.

- Od jutra (1 października) od godz. 7 rano w strukturach zamojskiego pogotowia wznawia funkcjonowanie wyjazdowy zespół typu „N”, czyli karetka neonatologiczna, która z różnych względów była zawieszona od 1 marca tego roku - informuje Damian Miechowicz, dyrektor pogotowia. - Przywrócenie dyżurów tego niezwykle ważnego ambulansu, przeznaczonego do transportowania noworodków i niemowląt w stanach zagrożenia życia, nie byłoby możliwe bez przychylności lekarzy i pielęgniarek z zamojskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II z Oddziałów Neonatologii oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jak również dyrekcji tej placówki i Zarządu Województwa Lubelskiego - dodaje. 

Ambulans, tak jak wcześniej, ma dyżurować w trybie 24-godzinnym przez 7 dni w tygodniu. Wyposażony jest w nowoczesny sprzęt ratujący życie, dopasowany do potrzeb najmłodszych pacjentów, w tym m.in. specjalistyczny inkubator transportowy.

- W całym województwie są tylko dwie „enki”, jedna w Lublinie i druga właśnie w Zamościu, dlatego też sprawa ponownego uruchomienia tej karetki była dla mnie od momentu objęcia stanowiska dyrektora Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego absolutnie priorytetowa - wyjaśnia Miechowicz.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us