Reklama

93 tys nielegalnych papierosów w oplu

foto: Policja foto: Policja

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 93 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy  przechowywał w aucie 58-latek z Zamościa. Jak informuje policja, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego i innych nieopłaconych należności wynosi blisko 112 tysięcy złotych.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Zamościu skontrolowali należącego do mieszkańca Zamościa stojącego na parkingu opla. Przypuszczali, że mogą być tam ukryte nielegalne papierosy. Nie pomylili się, w samochodzie ukrytych było ponad 93 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda częściowo spakowana była w paczki, inne znajdowały się luzem w tekturowych pudełkach. W oplu był również 58-letni właściciel nielegalnego towaru. Bezakcyzowe papierosy zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. 58-latek wkrótce usłyszy zarzuty naruszenie przepisów karno-skarbowych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego i innych nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 112 tysięcy złotych. - dodaje. 

Nabywanie, przewożenie oraz przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy, jak też wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us