Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Opłata za śmieci będzie uzależniona od zużycia wody

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Opłata za śmieci w Zamościu będzie zależna od zużycia wody w gospodarstwie domowym - tak zdecydowali dziś (28.09) miejscy radni. Obecnie opłata za śmieci jest oparta o deklaracje mieszkańców.

Zamojski magistrat chce w ten sposób uszczelnić system. Urzędnicy są zdania, że część mieszkańców, chcąc uniknąć opłat, zaniża w deklaracjach liczbę osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.

Od początku stycznia w Zamościu obowiązują stawki, które przyjęto w październiku ubiegłego roku. Stawki wzrosły do 16 złotych za odbiór śmieci posegregowanych od jednego mieszkańca (do tej pory było to 10,50 zł) i 32 złote od osoby za śmieci nieposortowane.

Na dzisiejszej sesji, Rada Miasta uchwaliła zmianę stawki i sposób naliczania opłat za odpady. Należność za odbiór śmieci będzie naliczana od ilości zużytej wody. Dokładnie 7 zł za 1m3 zużytej wody z danej nieruchomości, jeżeli odpady zbierane są selektywnie.

Za przyjęciem takiego rozwiązania głosowało 9 radnych:  Piotr Błażewicz, Fugiel Jolanta, Godzisz Ireneusz, Josik Franciszek, Kitka Szczepan, Jan Wojciech Matwiejczuk, Pawlik Adam, Szpatuśko Andrzej i Walewander Marek. Przeciwni byli: Kudela Marek, Lizut Tadeusz, Małysz Piotr, Nowakowski Wiesław, Podgórski Grzegorz, Wojtak Zdzisław i Zwolak Rafał. Od głosu wstrzymali się: Ćwik Sławomir, Klimczuk Agnieszka, Kupczyk Janusz, Sowa Krzysztof i Maria Stręciwilk-Gościcka.

Dodajmy, że w konsultacjach społecznych mieszkańcy opowiedzieli się za naliczaniem opłat od osoby - czyli tak jak jest obecnie.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl