Reklama

Zgłosili fikcyjną kradzież volkswagena transportera

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kradzieży wartego ponad 100 tysięcy złotych volkswagena transportera zgłosił 45-letni mężczyzna. Policjanci ustalili, że do kradzieży nie doszło, a właściciel razem ze wspólniczką chcieli wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.

- Kilka dni temu przebywający w Zwierzyńcu mieszkaniec powiatu biłgorajskiego powiadomił miejscowych policjantów o kradzieży swojego volkswagena. Wyjaśnił, że w Zwierzyńcu przebywał z 30-letnią znajomą. Wspólnie wynajęli domek. Samochód marki volkswagen transporter o wartości 110 tysięcy złotych zostawili na parkingu przy ośrodku wypoczynkowym. Rano zauważył, że na parkingu nie ma jego auta. Mężczyzna zgłosił przestępstwo i złożył w tej sprawie zeznania. Zawiadomił również, że w samochodzie był jego portfel a w nim 6 tysięcy złotych oraz banknot o nominale 500 euro. Te przedmioty także miały zginąć - informuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci pracujący nad tą sprawą zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Przeanalizowali całe zdarzenie i stwierdzili, że coś nie pasuje w historii opowiedzianej przez poszkodowanego oraz jego znajomą. Rozszyfrowali ich przestępcze plany i ustalili, że do kradzieży auta nigdy nie doszło, a jego właściciel prawdopodobnie chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Już tego samego dnia 45-latek został zatrzymany. Zatrzymano także jego znajomą - dodaje.

45-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zgłoszenia przestępstwa, którego nie popełniono oraz składania fałszywych zeznań. Jego znajoma z powiatu opolskiego usłyszała natomiast zarzut składania fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us