Reklama

Okradli i pobili

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszał 33-latek i jego 36-letnia znajoma. Pokrzywdzonemu zabrali portfel, a kiedy ten próbował odzyskać swoją własność zaatakowali go. Sąd w stosunku do podejrzanego zastosował areszt, kobieta została objęta policyjnym dozorem.

- O zdarzeniu z udziałem pokrzywdzonego dyżurny komendy został powiadomiony w sobotę w godzinach popołudniowych. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednym z zamojskich osiedli mężczyzna został pobity. Natychmiast we wskazanym miejscu pojawili się policjanci. Mundurowi ustalili, że 30-latek został pobity przez kobietę i mężczyznę. Para najpierw zażądała od niego pieniędzy na piwo, a później zabrała leżący na ławce jego portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 1000 złotych. Pokrzywdzony próbował odzyskać swoją własność i wówczas został zaatakowany. Mężczyzna przewrócił go na ziemię, a następnie oboje kopali go po całym ciele. Po wszystkim agresorzy uciekli na teren pobliskiego osiedla. Na szczęście pokrzywdzony nie doznał poważniejszych obrażeń. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kilka minut później podejrzani byli już w rękach policjantów. Mieszkańcy Zamościa w wieku 33 i 36 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Sąd zdecydował, że 33-latek zostanie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Natomiast jego 36-letnia znajoma została objęta policyjnym dozorem.

Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us