Logo
Wydrukuj tę stronę

Solidarni z Białorusią

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu solidaryzuje się z Białorusią. 18 września uczniowie wspólnie z nauczycielami zorganizowali akcję "Solidarni z Białorusią".

"Wybory prezydenckie na Białorusi spowodowały narastający opór tamtego społeczeństwa wobec autorytarnej władzy. Dążenia wolnościowe, protesty, które trwają już od połowy sierpnia pokazały brutalność milicji i jednostek specjalnych. Bicie, represje i areszt zastosowano wobec tysięcy protestujących, co porusza opinię publiczną całego świata, a nam, Polakom przypomina karty naszej historii. Z tego powodu w Polsce powstał rządowy projekt pomocowy „Solidarni z Białorusią”.  - informują organizatorzy akcji.  

Samorząd Uczniowski ZSP 5 chcąc wyrazić symboliczne poparcie dla wolnościowych postaw społeczeństwa białoruskiego wyraził swoje poparcie poprzez biały lub biało-czerwony strój. W ramach działań rozdawane były również kotyliony z wizerunkiem flagi Białorusi. Podczas lekcji odbyły się także pogadanki uświadamiające dlaczego taka akcja ma miejsce i co dzieje się za naszą wschodnią granicą.  

Na szkolnych korytarzach można było także podziwiać plakaty konkursowe uczniów. Za najlepszy plakat uznano pracę Izabeli Laskowskiej. 

"Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w tę wyjątkową akcję, wrażliwym na krzywdę narodu białoruskiego. Cała społeczność szkoły solidarnie była tego dnia z Białorusią." - podsumowują organizatorzy.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl