Reklama

Solidarni z Białorusią

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu solidaryzuje się z Białorusią. 18 września uczniowie wspólnie z nauczycielami zorganizowali akcję "Solidarni z Białorusią".

"Wybory prezydenckie na Białorusi spowodowały narastający opór tamtego społeczeństwa wobec autorytarnej władzy. Dążenia wolnościowe, protesty, które trwają już od połowy sierpnia pokazały brutalność milicji i jednostek specjalnych. Bicie, represje i areszt zastosowano wobec tysięcy protestujących, co porusza opinię publiczną całego świata, a nam, Polakom przypomina karty naszej historii. Z tego powodu w Polsce powstał rządowy projekt pomocowy „Solidarni z Białorusią”.  - informują organizatorzy akcji.  

Samorząd Uczniowski ZSP 5 chcąc wyrazić symboliczne poparcie dla wolnościowych postaw społeczeństwa białoruskiego wyraził swoje poparcie poprzez biały lub biało-czerwony strój. W ramach działań rozdawane były również kotyliony z wizerunkiem flagi Białorusi. Podczas lekcji odbyły się także pogadanki uświadamiające dlaczego taka akcja ma miejsce i co dzieje się za naszą wschodnią granicą.  

Na szkolnych korytarzach można było także podziwiać plakaty konkursowe uczniów. Za najlepszy plakat uznano pracę Izabeli Laskowskiej. 

"Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w tę wyjątkową akcję, wrażliwym na krzywdę narodu białoruskiego. Cała społeczność szkoły solidarnie była tego dnia z Białorusią." - podsumowują organizatorzy.

3 komentarzy

 • Samiec
  Samiec czwartek, 24 wrzesień 2020 19:27 Link do komentarza

  Dlaczego komentarz został usunięty. Co to za cenzura.

 • precz z komuną i michnikiem
  precz z komuną i michnikiem piątek, 25 wrzesień 2020 10:37 Link do komentarza

  cenzura głupoty

 • A ja szanuje Michnika
  A ja szanuje Michnika sobota, 26 wrzesień 2020 23:15 Link do komentarza

  Głupota cenzury

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us