Logo
Wydrukuj tę stronę

Ławka solarna dla Zamościa

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Miasto Zamość otrzymało nagrodę specjalną od Fundacji Veolia partnera konkursu ECO- MIASTO, za działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza. Nagrodą jest ławka solarna.

Wyróżnienie odebrał zastępca prezydenta Zamościa Piotr Zając podczas „Międzynarodowej Konferencji ECO-Miasto 2020. Energia zmian”, która odbywa się w Warszawie.

- Cieszę się, że praca, którą wykonujemy w mieście została dostrzeżona i doceniona. Są to przedsięwzięcia nie tylko związane z ochroną powietrza, takie jak dotacje do wymiany starych systemów grzewczych, ale realizujemy również duży projekt termomodernizacji budynków oświatowych, modernizacji oświetlenia ulicznego, wymiany taboru spółki miejskiej na tabor niskoemisyjny- przy okazji tego projektu w Zamościu powstała pierwsza, darmowa stacja do ładowania samochodów z napędem elektrycznym - powiedział wiceprezydent Piotr Zając.

Nagrodą jest ławka solarna z możliwością ładowania urządzeń mobilnych, z podświetleniem LED. Konkurs ECO-MIASTO, który organizuje Ambasada Francji w Polsce, ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl