Reklama

Ławka solarna dla Zamościa

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Miasto Zamość otrzymało nagrodę specjalną od Fundacji Veolia partnera konkursu ECO- MIASTO, za działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza. Nagrodą jest ławka solarna.

Wyróżnienie odebrał zastępca prezydenta Zamościa Piotr Zając podczas „Międzynarodowej Konferencji ECO-Miasto 2020. Energia zmian”, która odbywa się w Warszawie.

- Cieszę się, że praca, którą wykonujemy w mieście została dostrzeżona i doceniona. Są to przedsięwzięcia nie tylko związane z ochroną powietrza, takie jak dotacje do wymiany starych systemów grzewczych, ale realizujemy również duży projekt termomodernizacji budynków oświatowych, modernizacji oświetlenia ulicznego, wymiany taboru spółki miejskiej na tabor niskoemisyjny- przy okazji tego projektu w Zamościu powstała pierwsza, darmowa stacja do ładowania samochodów z napędem elektrycznym - powiedział wiceprezydent Piotr Zając.

Nagrodą jest ławka solarna z możliwością ładowania urządzeń mobilnych, z podświetleniem LED. Konkurs ECO-MIASTO, który organizuje Ambasada Francji w Polsce, ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast.

3 komentarzy

 • Gustaw
  Gustaw wtorek, 22 wrzesień 2020 19:46 Link do komentarza

  Ławka solarna w zamian za pozwolenie w budowie spalarni na szopinku tanio da sie was kupic.......

 • L.
  L. środa, 23 wrzesień 2020 17:38 Link do komentarza

  O czym bredzisz Gustaw? Miasto po wielu latach udawania że nie trujemy się smogiem nareszcie coś w tej sprawie robi. Może nagrody czy pochwały bardziej ich zdopingują do dbania o czyste powietrze zanim się udusimy.
  A co do spalarni - z kwiatami powitałbym tego który otworzy u nas nowoczesną spalarnię. Normy UE są tak wysokie że przy spalarni masz bardziej czyste powietrze niż mamy teraz. Ale najważniejsze że nie trzeba będzie wozić naszych śmieci po kraju i błagać żeby ktoś odebrał i przepłacać coraz więcej

 • Wojtek
  Wojtek piątek, 25 wrzesień 2020 08:21 Link do komentarza

  Napiszcie lepiej, który to urzędniczy DEBIL wymyślił 1zł taniej za śmieci jeśli ktoś założy sobie kompostownik.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us