Reklama

Niewybuch w sadzie

foto: Policja foto: Policja

Mieszkaniec gminy Radecznica wycinając w sadzie drzewa znalazł pociski. O znaleziskach powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren. Zagrożenie zneutralizował patrol saperski.

W czwartek oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w miejscowości Mokrelipie (gmina Radecznica) odnaleziono dwa pociski, jeden artyleryjski a drugi do granatnika. Pozostałości po II wojnie światowej odnalazł właściciel posesji, który w sadzie wycinał drzewa.

- Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzając teren nie odnaleźli innych pocisków, a te wcześniej odnalezione zabrali do zniszczenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć, zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał i natychmiast powiadomić policjantów - przypomina Dorota Krukowska - Bubiło z zamojskiej jednostki policji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us