Reklama

Młodzież pamięta...

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu uczczono 81. Rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i pamięć jej ofiar.

Przy Dębach Pamięci i Pomniku poświęconym polskim żołnierzom zamordowanym w Katyniu złożono kwiaty i jak co roku zapłonęły znicze, światełko pamięci dla tych, którzy odeszli. Ich męczeństwo rozpoczęło się 17 września 1939 roku…

"Dzień ten, tak tragiczny dla naszej historii, był dalszym ciągiem zdrady, prześladowań i ogromnego cierpienia. Polacy zostali skazani na mękę tułaczki, wygnania i zniewolenia. Sowiecki oprawca oprócz połowy terytorium, próbował odebrać nam także dumę, pamięć i tożsamość wolnego narodu, czego, pomimo przemocy, nie udało mu się dokonać. " - piszą organizatorzy uroczystości. "Tragiczna przeszłość, która przypadła w udziale Polakom na Wschodzie, jest nieusuwalną częścią naszej historii i tożsamości, dlatego chcemy o niej pamiętać." - czytamy dalej.

Dodajmy, że w Centrum Biblioteczno – Multimedialnym bursy młodzież może oglądać wystawę dokumentów dotyczących tych tragicznych, wrześniowych wydarzeń.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us