Reklama

Podróżowały nieustannie przez 6 lat. Spotkanie z Asią i jej córką Gają

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury zaprasza na niezwykłe spotkanie podróżnicze z niesamowitym duetem, który nieustannie przez 6 lat był w podróży. Asia z niespełna dwuletnią Gają wyruszyła z Polski i wylądowała w Limie.

Razem przemierzyły Amerykę Łacińską i Azję, korzystając z couchsurfingu i publicznych środków transportu. W 2015 roku wygrały podróżniczy blog roku w prestiżowym konkursie Gala Twórców Onet. Ich życie w drodze to zapierająca dech w piersiach opowieść o najodleglejszych zakątkach świata, o różnorodności kultur, religii, a przede wszystkim opowieść o spotkanych ludziach. Koronawirus przywiódł je ze Sri Lanki do Polski i jest to ten moment kiedy można Je poznać i porozmawiać o ich podróżowaniu.

Spotkanie odbędzie się 9 września o godz. 17.00 w Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Luneta (Planty).

Joanna Nowak – fizjoterapeutka, podróżniczka, blogerka, samotna mama. 7 maja 2014 roku wyruszyła wraz z 22 miesięczną córeczką Gają w podróż do Peru, która zamiast skończyć się po 3 miesiącach, trwała 6 lat i została przerwana dopiero przez pandemię. Przez ten czas, dysponując budżetem 23 PLN/dzień/osobę duet mamy i córki przemierzał niespiesznie świat, korzystając z publicznych środków transportu i zatrzymując się u miejscowych ludzi. Przeżyte przygody i emocje, Asia spisywała na blogu „Somos Dos – migawki z podróży Małej i Dużej”, który w prestiżowym konkursie Gala Twórców Onet został uhonorowany tytułem Blog Roku 2015 w kategorii: Podróże. W trakcie prelekcji pt. „6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki”, Joanna wraz z Gają opowiedzą o motywacji, która pchnęła Je w podróż, napotkanych trudnościach, odwiedzonych miejscach, spotkanych ludziach, a także podzielą się swoją praktyczną wiedzą o tym, jak podróżować samodzielnie po świecie.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni” dofinansowanego ze środków UM Zamość. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie oświadczenia dostępnego na stronie ZDK. Rodzice wypełniają oświadczenia w imieniu swoich dzieci.

4 komentarzy

 • ileż można podróżowac
  ileż można podróżowac wtorek, 08 wrzesień 2020 08:58 Link do komentarza

  nic dziwnego ze nie ma męża, kazdy by od niej uciekł jakby musiał 6 lat podróżować, uciekała przed czymś czy jak?

 • TORRES20400
  TORRES20400 wtorek, 08 wrzesień 2020 11:45 Link do komentarza

  Pani robi co tam sobie chce. Taki jej wybór, i nic mi do tego. Jednakże nie rozumiem, dlaczego jej wizyta w Zamościu ma się odbyć za współfinansowaniem UM Zamość w ramach jakiegoś tam projektu? Nie bardzo rozumiem, dlaczego ze swoich podatków lokalnych mam finansować Panią, która nawet ze Zamościa nie jest.

 • faktycznie
  faktycznie wtorek, 08 wrzesień 2020 12:06 Link do komentarza

  tez sie zastanawialem czy ona jest z Zamoscia skoro nic o niej nigdy wczesniej nie slyszalem, nie mamy w Zamościu własnych podrózników? a moze to kolejna kandydatka do niesławnej alei sław?

 • TORRES20400
  TORRES20400 wtorek, 08 wrzesień 2020 17:42 Link do komentarza

  Tu mam jeszcze takie refleksje. Jakby Pani z tym dwuletnim dzieckiem na plecach zaczęła podróżować przez 6 lat po Roztoczu (?...) po tygodniu, albo i krócej MCPR Zamość, Policja, Sądy, Pogotowie Opiekuńcze i tego tam rodzaju klimaty. Jak się idzie w Zamościu do UM i próbuje się przekonać jakiegoś tam urzędnika do pomysłu dofinansowania jakiegoś tam przedsięwzięcia, to ów dostaje "piany na gębie" - Panie my tu mamy specjalne komisje od tego, tak w ogóle to pieniędzy nie ma i nie będzie, tak poza tym to pandemia jest, więc lepiej już pan idź sobie, bo jeszcze kogoś pan tą swoją impertynencją pozarażasz (pandemią znaczy). A tu okazuje się, że jednak można. Tylko, tak jak w zdecydowanej ilości przypadków, trzeba po prostu z Zamościa wyjechać. I najlepiej potem nie wracać, aby urzędnikom z UM Zamość nie utrudniać życia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us