Reklama

Chciał kupić koparkę przez internet, stracił 40 tys.zł.

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

52-latek kupił koparkę przez internet, zapłacił sprzedawcy 40 tys. zł. Sprzętu jednak nie otrzymał. Policjanci apelują o rozwagę podczas zakupów w sieci.

- Kilka dni temu 52-latek przyszedł do zamojskiej komendy informując, że stracił 40 tys. zł. płacąc za towar kupiony przez internet. Opisując zdarzenie powiedział, że w ubiegłym miesiącu zdecydował się na zakup midi koparki wystawionej do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Nawiązał kontakt ze sprzedawcą i ustalił warunki zakupu. Na wskazane konto dokonał płatności dwóch przelewów, każdy po 20 tys. zł. Zgodnie z umową koparka miała dotrzeć do 52-latka kilka dni później. Jednak do chwili obecnej nie została dostarczona. Próby nawiązania kontaktu ze sprzedawcą nie powiodły się, a pokrzywdzony powiadomił Policję. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wczoraj natomiast mundurowych o oszustwie podczas internetowych zakupów powiadomił 23-latek z gminy Zamość. Chciał kupić namiot za kwotę 900 zł. Odnalazł interesującą go ofertę, skontaktował się ze sprzedawcą i negocjując cenę wspólnie ustalili kwotę zakupu na 750 zł. Sprzedawca podał konto bankowe, na które 23-latek przelał umówioną kwotę. Kiedy przesyłka nie nadchodziła, skontaktował się ze sprzedawcą, który twierdził, że wina leży po stronie firmy kurierskiej. Pokrzywdzony wyjaśnił sprawę w firmie kurierskiej. Okazało się, że jego przesyłka nigdy nie została nadana, a namiot w dalszym ciągu jest oferowany do sprzedaży - dodaje.

Policjanci wyjaśniają sprawy i jednocześnie przypominają o konieczności zachowania rozsądku podczas internetowych zakupów.

1 komentarz

  • Wojtek
    Wojtek środa, 26 sierpień 2020 19:16 Link do komentarza

    to już drugi jełop z koparka w tym roku

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us