Reklama

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Program zamojskich uroczystości

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

1 sierpnia mija 76. lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamojskie obchody rozpoczną się o 14:30 pod pomnikiem AK przy ul. Partyzantów. Godzinę później odbędzie się msza w kościele p.w. Św. Katarzyny w Zamościu.

O 16:30 rozpocznie się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. W programie ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, apel pamięci i salwa honorowa.

Na godzinę 17.00 zaplanowano happening "Godzina 'W'".

6 komentarzy

 • Jarosław
  Jarosław piątek, 31 lipiec 2020 15:44 Link do komentarza

  Ale jazda! Ten Przodownik Pracy z flagą jest jak żywcem wyjęty z pochodu 1-majowego. No nijak nie kojaży mi się z Powstaniem Warszawskim. Chyba autorom plakatu zabrakło wyczucia i powagi rocznicy, bo jak patrzę na ten plakat, to myślę, że to żałosny, głupi i niesmaczny żart, którego nie powinno w ogóle być. Rocznica takiego wydarzenia, jak Powstanie Warszawskie, wymaga naprawdę rzetelnego podejścia i szczególnej uwagi, chociażby przez elementarny szacunek dla poświęcenia Powstańców i Mieszkańców ówczesnej Warszawy, i Ich cierpień, i utraconych wtedy nadziei. Weterani tych dni czekali ponad 40 lat na wolną stolicę i niepodległą Polskę. Nie wolno tu igrać prowokując takim plakatem niechciane skojarzenia z socrealizmem. Być może młodzi Polacy nie czują tego, o czym tu piszę, bo nie zaznali PRL-u. Albo może ja jestem już za stary?

 • Jarosław
  Jarosław piątek, 31 lipiec 2020 15:48 Link do komentarza

  Ups. Przepraszam za błąd w "kojaży".

 • Jarosław
  Jarosław piątek, 31 lipiec 2020 15:48 Link do komentarza

  Ups. Przepraszam za błąd w "kojaży". Emocje...

 • Anna
  Anna piątek, 31 lipiec 2020 18:29 Link do komentarza

  Jest tak, jak pisze Jarosław. Miałam udostępnić plakat, ale strasznie mi zgrzyta ta postać z flagą. Graficy zaszaleli na duży minus

 • przodownik pracy
  przodownik pracy sobota, 01 sierpień 2020 08:24 Link do komentarza

  fakt, plakat bardziej by pasował na 1 maja swieto pracy lub 22 lipca, ludzie chyba już nie myslą albo im się nie chce myslec, aby szybciej cos zrobic

 • piripiri
  piripiri niedziela, 02 sierpień 2020 22:51 Link do komentarza

  Na temat plakatu, a konkretnie skandalicznej grafiki można powiedzieć tylko jedno - mrożkowy okaz. Projektant nie ma pojęcia o historii Polski i historii sztuki. Moja cioteczka - sanitariuszka z PW w grobie się przewraca ze śmiechu i przerażenia nad pustogłowiem współczesnych gimbusów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us