Reklama

Gwałtowne burze przeszły nad Zamojszczyzną. Odnotowano 84 zdarzenia [ZDJĘCIA]

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Gwałtowna burza przeszła 29 lipca nad Zamojszczyzną. Żywioł łamał drzewa, zrywał dachy, zrywał linie energetyczne. Uszkodzonych zostało 9 samochodów. Zamojscy strażacy odnotowali aż 84 zdarzenia.

Burza trwała zaledwie kilka minut. Poczyniła ogromne straty materialne. Odnotowano 84 zdarzenia w całym powiecie zamojskim. Z czego w mieście Zamość 43 zdarzenia, natomiast w najbardziej dotkniętych gminach: Sitno 25 zdarzeń, Miączyn 12 i gminie Zamość 2 zdarzenia.

- Najwięcej zdarzeń dotyczyło uszkodzonych dachów w budynkach (38) gdzie strażacy usuwali powalone drzewa z dachów i zabezpieczali budynki w których zostały zerwane dachy. Większość uszkodzonych dachów dotyczyła budynków mieszkalnych i gospodarczych ale też odnotowano uszkodzenia dachów w budynkach użyteczności publicznej. W mieście tego typu zdarzeń mieliśmy 19 z kolei w gminie Sitno (8), gminie Miączyn (9) i gminie Zamość (2). Ponadto w 25 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg w tym przejezdność drogi krajowej nr 74 na odcinku ok. 6km od miejscowości Karp do miejscowości Jarosławiec. Oprócz tego powalone drzewa uszkodziły łącznie 9 pojazdów z czego w mieście aż 8 samochodów i jeden w gminie Sitno. - relacjonuje mł. bryg. Marcin Żulewski, z zamojskiej Straży Pożarnej.

Jak informują strażacy, priorytetem podejmowanych interwencji była likwidacja zagrożeń. W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy łącznie brało udział 26 zastępów z czego 20 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us