Reklama

Zamojscy policjanci świętowali. Były awanse

foto: Policja foto: Policja

W Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości nowo przyjęty do służby funkcjonariusz złożył uroczyste ślubowanie.

W dniu święta polskiej policji - 24 lipca br. w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyła się uroczysta zbiórka. Udział w niej wzięła kadra kierownicza, pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych Policji i pracowników Policji zamojskiej jednostki oraz bohaterowie zbiórki - awansowani oraz nowo przyjęty funkcjonariusz. Gospodarz uroczystości insp. Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu przywitał zgromadzonych, następnie przyjął ślubowanie na sztandar od policjanta, który w dniu 13 lipca rozpoczął służbę w zamojskiej jednostce.

W dalszej części uroczystości Komendant Miejski Policji w Zamościu w asyście zastępcy mł. insp. Andrzeja Mioduny wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku, nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 109 policjantów. W korpusie oficerów starszych 3 policjantów, w korpusie oficerów młodszych również 3 policjantów, w korpusie aspirantów mianowano 42 policjantów, w korpusie podoficerów 51 i w korpusie szeregowych 10 policjantów.

Podczas okolicznościowego przemówienia insp. Wiesław Pawluk podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za poświęcenie i odwagę oraz za codzienne rzetelne wypełnianie obowiązków na rzecz naszej lokalnej społeczności. Podziękował za nieustającą gotowość do działania w tych trudnych okolicznościach pandemii koronawirusa. Podkreślił także rolę rodzin policjantów, które są nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy. Życzył satysfakcji z pracy i służby, społecznego szacunku i uznania za wysiłek, który wkładają w budowanie lokalnego bezpieczeństwa. Pogratulował awansowanym i życzył im dalszych sukcesów.

2 komentarzy

  • Cały Zamość w pigułce
    Cały Zamość w pigułce poniedziałek, 27 lipiec 2020 16:37 Link do komentarza

    taaaaak. Na świętowanie mają czas a na sprawdzenie czy "obywatele" stosują się do przepisów już nie

  • czytelnik
    czytelnik poniedziałek, 27 lipiec 2020 19:28 Link do komentarza

    Buty mieli czyściutkie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us