Logo
Wydrukuj tę stronę

Grupa "speed" w akcji. Kolejne uprawnienia zatrzymane

foto: Policja foto: Policja

37-latek za kierownicą toyoty w Białobrzegach przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 60 km/h. Na trzy miesiące stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat. Podobnie jak siedmiu innych kierowców, którzy na drogach powiatu zamojskiego w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Zatrzymani do kontroli "miłośnicy" szybkiej jazdy to m.in. efekt pracy zamojskiej grupy „Speed”.

W ciągu minionego weekendu na terenie powiatu zamojskiego 8 kierujących z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym na kilka miesięcy pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

- W niedzielę w Białobrzegach 37-latek ze Zwierzyńca kierując samochodem marki Toyota, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h na liczniku miał 110 km/h. W Szczebrzeszynie z tego samego powodu na trzy miesiące uprawnienia do kierowania stracił 39-latek jadący BMW oraz 51-letni kierowca fiata. Uprawnienia do kierowania pojazdami z powodu zbyt szybkiej jazdy w obszarze zabudowanym stracili także 44-latek kierujący samochodem marki Subaru oraz jego rówieśnik jadący pojazdem marki Infiniti, 35-letni motocyklista oraz 32-latek za kierownicą toyoty, jak też 58-letni kierowca volkswagena. Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczących ograniczeń prędkości ponieśli konsekwencje prawne. Policjanci zatrzymali im uprawnienia. Oprócz tego otrzymali wysokie mandaty i punkty karne - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci w m. Bortatycze do kontroli drogowej zatrzymali także 69-latka kierującego fiatem. Mieszkaniec Zamościa nie przekroczył, co prawda prędkości o ponad 50 km/h jednak jak się okazało siadł za kierownicę pomimo zatrzymanych wcześniej uprawnień. Teraz będzie musiał powstrzymać się od kierowania samochodami przez najbliższe pół roku.

Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl