Gmina Zamość: Stacje rowerowe i Punkt Informacji Turystycznej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Od soboty (11 lipca), w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem, działa weekendowy Punkt Informacji Turystycznej. Obok ośrodka stanęła też samoobsługowa stacja obsługi rowerów.

Na uruchomienie Punktu wpłynęła coraz większa popularność nowej ścieżki rowerowo-pieszej wzdłuż gruntownie wyremontowanej drogi wojewódzkiej 837, zwłaszcza na odcinku od Sitańca do Nielisza. Punkt w wakacje będzie czynny w weekendy. 

Nowy gminny Punkt Informacji Turystycznej poprowadzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Punkt będzie czynny w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 16:00. Uruchomienie go w Ośrodku Kultury w Wysokiem pozwoli turystom i miłośnikom wypadów rowerowych nie tylko zasięgnąć informacji o innych atrakcjach w Gminie, ale także bezpłatnie skorzystać z toalety, zwłaszcza że baza „przystanków” dla rowerzystów wzdłuż nowej ścieżki rowerowo-pieszej na odcinku od Sitańca do Nielisza jest jeszcze słabo rozwinięta.

Od 10 lipca przy wejściu do ośrodka funkcjonuje również samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Solidna metalowa kolumna pozwala na pompowanie kół, kontrolę ciśnienia w dętkach i drobne naprawy z użyciem kluczy płaskich, nastawnych i imbusowych, a łyżka do opon umożliwia nawet wymianę uszkodzonej dętki. Druga taka stacja w Gminie Zamość stoi już w Wierzchowinach przy trasie gminnej ścieżki rowerowej. W sumie w pierwszych dniach lipca w regionie przybyło 13 takich stacji w gminach zrzeszonych w ramach Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”, bo to właśnie LGD pozyskało na ten cel fundusze unijne.

Dokładny adres nowego PITGZ w Wysokiem: Punkt Informacji Turystycznej Gminy Zamość (PITGZ)
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem
Wysokie 154, 22-400 Zamość

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us