Seria niefortunnych zdarzeń

foto: Policja foto: Policja

Niezachowanie bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to przyczyny kilku zdarzeń, do których doszło wczoraj na drogach krajowych w powiecie zamojskim.

Wczoraj rano przez kilka godzin droga krajowa nr 74 w Kalinowicach była zablokowana, a podróżujący musieli skorzystać ze zorganizowanych objazdów. Powodem utrudnień było zderzenie trzech samochodów osobowych, do którego doszło kilkanaście minut po godzinie 7 rano.

- Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 52-letni mieszkaniec gminy Sitno jadąc w kierunku Zamościa nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym autem i uderzył w skodę, kierowaną przez 59-latka z tej samej gminy. Następnie siła uderzenia przesunęła skodę, która uderzyła w stojący przed nią pojazd również marki Skoda, którym kierowała 55-letnia mieszkanka gminy Zamość. Tuż przed zderzeniem 55-latka zatrzymała się na DK 74 ponieważ zamierzała skręcić w lewo, jednak musiała poczekać ponieważ z przeciwka jechały inne samochody. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła 55-latkę. Po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Do podobnego zdarzenia doszło godzin później na DK 17 w miejscowości Podkrasne. 

- 35-latek z Krasnegostawu kierując fordem nie zachował bezpiecznej odległości i zderzył się z jadącym przed nim oplem. Do szpitala przewieziono 23-letniego zamościanina kierującego oplem oraz podróżującą z nim kobietę. Na szczęście i w tym przypadku skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Kierowcy byli trzeźwi. Za popełnione wykroczenie drogowe 35-latek otrzymał mandat - wyjaśnia rzeczniczka. 

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 20 w Zamościu.

- Na skrzyżowaniu 45-latek z Zamościa kierując volkswagenem wyjeżdżając z ul. Królowej Jadwigi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej ul. Dzieci Zamojszczyzny kierującej BMW. Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła 45-latka oraz kierującą BMW – 22-letnią mieszkankę gminy Stary Zamość. I w tym przypadku uczestnicy kolizji mieli dużo szczęści, skończyło się, bowiem na niegroźnych potłuczeniach. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że oboje byli trzeźwi - informuje Dorota Krukowska Bubiło.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us