Logo
Wydrukuj tę stronę

155 km/h w terenie zabudowanym

foto: Policja foto: Policja

Zamojska grupa speed zatrzymała prawa jazdy kolejnym piratom drogowym. Niechlubny rekordzista na liczniku osobowej Hondy miał 155 km/h. 21-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy.

- W Wólce Łabuńskiej policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar radarem wykazał, że kierowca hondy w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 155 km/h. Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 21-latek z gminy Łabunie. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - To nie jedyny zatrzymany przez mundurowych do kontroli drogowej kierowca, którego czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. W miniony weekend oraz wczoraj policjanci z zamojskiej grupy speed zatrzymali kolejnych 7 "miłośników" szybkiej jazdy. Każdy z nich w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Ponieśli oni konsekwencję prawne nieprzestrzegania obowiązujących przepisów mówiących o dozwolonej prędkości.

Policjanci apel o rozsądek za kierownicą oraz poruszanie się z prędkością dostosowaną do obowiązujących przepisów, własnych umiejętności oraz panujących na drodze warunków.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl