Reklama
Reklama

Zamość: Granat moździerzowy na placu budowy

foto: Policja foto: Policja

Podczas prac budowlanych na ul. Grunwaldzkiej wykopano granat moździerzowy. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren, natomiast żołnierze z patrolu saperskiego sprawdzili plac budowy i zneutralizowali zagrożenie.

- Pracownicy wykonujący prace ziemne na ul. Grunwaldzkiej w Zamościu powiadomili dyżurnego komendy o wykopaniu pocisku. Praca koparki została wstrzymana do czasu sprawdzenia terenu. O to, aby nikt z ciekawskich osób nie podchodził do niebezpiecznego znaleziska zadbali policjanci z zamojskiej komendy. Zabezpieczyli również teren wokół budowy. Natomiast żołnierze z patrolu saperskiego sprawdzili plac budowy pod kątem ewentualnych kolejnych niewybuchów. Okazało się, że wykopany wcześniej granat moździerzowy z czasów II Wojny Światowej to jedyny znajdujący się tam niewybuch. Jego neutralizacją zajęli się saperzy z jednostki wojskowej w Chełmie. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Przypominamy, że odnalezionych niewybuchów nie wolno przenosić, dotykać, czy też na własną rękę rozbrajać.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us