Reklama
Reklama

W weekend aż 14 kierowców straciło prawo jazdy za prędkość

foto: Policja foto: Policja

W miniony weekend zamojscy policjanci zatrzymali 14 kierowców, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. Stracili oni uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące. Policja ponownie apeluje o rozwagę na drodze.

Niestety pomimo apeli o rozwagę na drodze oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym jeżdżą z prędkością powyżej 100 km/h. Tylko w czasie minionego weekendu policjanci z ruchu drogowego, a zwłaszcza ci wchodzący w skład zamojskiej grupy Speed do kontroli drogowej zatrzymali 14 takich kierowców.

- W piątkowy poranek kilka minut po godzinie 9:00 w Kosobudach 26-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego kierując BMW jechał z prędkością 115 km/h. Prędkość 113 km/h rozwinął natomiast 67-latek z Lublina kierując motocyklem, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Rozłopy. W tej samej miejscowości z tego samego powodu policjanci skontrolowali także 42-letniego mieszkańca Lublina, który kierując volkswagenem jechał z prędkością 109 km/h. W piątek stróże prawa w Wólce Wieprzeckiej ujawnili także 53-latkę z Zamościa jadącą pojazdem m. Kia z prędkością 110 km/h. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy przekraczającej 100 km/h w terenie zabudowanym ponieśli również 31-latka siedząca za kierownicą BMW skontrolowana w Żdanowie oraz 66-letni kierujący audi, a zatrzymany do kontroli drogowej w Deszkowicach - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  - Natomiast w sobotę również w Deszkowicach policyjny radar zmierzył prędkość, z jaką poruszał się kierując volkswagenem 38-latek z gminy Radecznica. Pomiar wykazał, że jechał on z prędkością 122 km/h. W ten sam dzień w Rozłopach 55-latek z Lublina kierując pojazdem m. Mitsubishi także znacznie tj. o 58 km/h przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Został zatrzymany do drogowej kontroli, podobnie jak w Szczebrzeszynie 42-latek kierujący skodą, który również jechał powyżej 100 km/h. - dodaje.

W niedzielę zamojscy policjanci prowadzili kolejne kontrole.

- W Sitańcu na DK 17 z powodu zbyt szybkiej jazdy do kontroli został zatrzymany 18-latek z gminy Łabunie. Młodzieniec pędził BMW z prędkością 121 km/h. Również w Sitańcu o ponad 50 km/h prędkość przekroczył 29-letni zamościanin siedzący za kierownicą samochodu m. Renault. Natomiast w Szczebrzeszynie z prędkością 112 km/h kierował fordem 40-latek z powiatu biłgorajskiego. On również został skontrolowany przez policjantów. Także w Szczebrzeszynie za zbyt szybką jazdę odpowie 41-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Kierując audi jechał o 57 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy. Natomiast w Rozłopach 33-latek z gminy Zamość na liczniku fiata miał 113 km/h. - relacjonuje rzeczniczka.

Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy zostali ukarani mandatami, ich konta zasiliły dodatkowe punkty karne, stracili również uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Tylko w maju policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy zatrzymali 80 kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us