Logo
Wydrukuj tę stronę

24-latek odpowie za kradzież. Jego równieśnik za paserstwo

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież roweru. W ręce stróżów prawa wpadł także jego rówieśnik, który ukrył skradziony rower. W identyfikacji podejrzanych pomógł monitoring i dociekliwość dzielnicowych.

- Policjanci z zamojskiej komendy w środę zostali powiadomieni o kradzieży roweru pozostawionego przed marketem na ul. Lubelskiej. Kiedy właścicielka zrobiła zakupy i wyszła ze sklepu jednośladu już nie było. O fakcie tym powiadomiła policjantów. Wartość roweru wyceniła na kwotę 2500 zł. Dzielnicowi analizując zarejestrowany materiał na kamerach monitoringu rozpoznali w sprawcy znanego im 24-latka z Zamościa. Już dzień po kradzieży, zaangażowani w sprawę mundurowi zatrzymali podejrzanego. Dzielnicowi ustalili także miejsce ukrycia skradzionego jednośladu. „Zaopiekował” się nim rówieśnik podejrzanego o kradzież, ukrywając go w swojej piwnicy - informujemy Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Obaj mężczyźni w piątek usłyszeli zarzuty. 24-latek odpowie za kradzież, natomiast jego kompan – za paserstwo umyślne. Za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia. Taki sam wymiar kary kodeks przewiduje za paserstwo umyślne.

Mundurowi odzyskali skradziony rower.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl