Logo
Wydrukuj tę stronę

Ukradł ponad 140 butli gazowych

foto: Policja foto: Policja

Policjanci z Zamościa zatrzymali 40-latka podejrzanego o włamania do kontenerów z butlami gazowymi. Podejrzany na koncie ma także włamania do domków letniskowych oraz kradzieże rowerów.

- Policjanci z zamojskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy włamań do kontenerów z butlami gazowymi na terenie Zamościa oraz okolicznych miejscowości. Włamywacz przecinał kłódki zabezpieczające kontener i kradł znajdujące się tam butle. Ginęły zarówno butle pełne jak i te puste. Łącznie skradziono ponad 140 butli o wartości ponad 19 tys. złotych. Ostatnio do takiego włamania doszło w nocy z 25 na 26 maja bieżącego roku. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń policjanci wytypowali podejrzewanego. To 40-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

40-latek usłyszał 13 zarzutów. W większości przypadków dotyczyły one włamań do kontenerów z butlami gazowymi. Mężczyzna odpowie także za włamania do domków letniskowych na terenie Krasnobrodu, których dopuścił się w lutym br. oraz kradzież rowerów.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na trzy miesiące. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa m.in. przeciwko mieniu. Teraz odpowie w warunkach recydywy.

Oszacowano, że sprawca swoim przestępczym procederem spowodował straty w łącznej wysokości prawie 43 tys. złotych.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl