Logo
Wydrukuj tę stronę

Ciepło i ekologicznie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pierwsze umowy na udzielenie mieszkańcom dotacji z budżetu Miasta Zamość do wymiany starych systemów grzewczych, już zostały podpisane.

Przypomnijmy, o dofinansowanie wymiany starego pieca na nowy, ekologiczny kocioł opalany gazem lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, mogli się starać właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy wieczyści budynków, lokali mieszkalnych lub lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie Zamościa.

Do dofinansowania w 2020 r. zakwalifikowano 51 wniosków złożonych przez mieszkańców miasta. W pierwszym etapie zaplanowano podpisanie 17 umów na łączną kwotę ponad 103 tys. zł. Pozostałe środki, które zarezerwowano na ten cel (tj. 196 039,91 zł) będą rozdysponowane w kolejnych miesiącach.

Miasto Zamość już po raz piąty dofinansowuje wymianę tzw. „kopciuchów”, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

W latach 2016-2019 miasto Zamość wydało na dotację około 1 170 000,00 zł. W 2020 r. na ten cel zaplanowano w budżecie 300 000,00 zł.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl