Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Grupa speed w akcji. Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W miniony weekend policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali 12 kierowców, którzy przekroczyli prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał motocyklem w Sitańcu z prędkością 141 km/h.

- W niedzielę w Sitańcu policjanci kontrolujący prędkość jazdy poruszających się tamtędy kierowców zauważyli motocyklistę, który znacznie przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Radar wskazał, że na liczniku hondy miał 141 km/h. 37-latek z gminy Izbica został zatrzymany do kontroli drogowej. Kolejni kierowcy z tego samego powodu zostali zatrzymani do kontroli w Deszkowicach. Tam 43-latek z gminy Leśniowice jechał pojazdem marki Hyundai z prędkością 105 km/h. Podobnie jak 61-latek z Lublina siedzący za kierownicą volvo, który również poruszał się z prędkością powyżej 100 km/h. Także w Szczebrzeszynie policjanci ujawnili kierującego, 52-latka z powiatu biłgorajskiego, który kierując skodą na liczniku miał 115 km/h. Z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym poruszali się 61-latek z Lublina kierując audi, a zatrzymany do kontroli drogowej w Sułowie oraz 27-letni mieszkaniec tej samej miejscowości siedzący za kierownicą volkswagena, a skontrolowany w m. Rozłopy - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Natomiast w sobotę policyjny radar w m. Kosobudy, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h zmierzył prędkość kierującemu volkswagenem. 38-latek z powiatu tomaszowskiego jechał z prędkością 115 km/h. W Deszkowicach natomiast 60-latek z Lublina pojazdem m. Daewoo rozwinął prędkość 109 km/h. W sobotę zatrzymani do kontroli drogowej z powodu zbyt szybkiej jazdy, przekraczającej 100 km/h zatrzymani zostali także: w Komarowie Osada kierujący audi 24-letni mieszkaniec gm. Tyszowce i w m. Rozłopy 44-latek z gminy Bojszowy siedzący za kierownicą toyoty - dodaje rzeczniczka.

Również w piątek policjanci kontrolujący prędkość jazdy w terenie zabudowanym zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, którzy naruszyli obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W Łabuńcach Pierwszych 21-latek z powiatu hrubieszowskiego kierując BMW na liczniku miał 115 km/h, niewiele mniejszą prędkość, bo 113 km/h policyjny radar zmierzył w Miączynie kierowcy Mercedesa - 32-latkowi z Zamościa.

Zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. W większości weekendowe kontrole zakończyły się postępowaniem mandatowym, w niektórych jednak przypadkach sprawę rozstrzygnie sąd.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl