Logo
Wydrukuj tę stronę

Rozbój i kradzież przy zamojskim zalewie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci z Zamościa zatrzymali dwóch nieletnich i 21-latka podejrzewanych o usiłowanie kradzieży i rozbój. W okolicach miejskiego zalewu najpierw użyli przemocy wobec 15-latka i próbowali zabrać jego rower. Chwilę później pobili 19-latka, który stanął w obronie młodszego, zabrali mu rower.

Do rozboju doszło w piątkowy wieczór w okolicach miejskiego zalewu.

- Dwóch szesnastolatków i ich starszy znajomy najpierw pytając o papierosa zaczepili 15-latka, kiedy jednak nie dostali tego, co chcieli zabrali mu rower i użyli wobec niego przemocy uderzając go pięścią w twarz. W obronie nastolatka stanęła koleżanka oraz inny przebywający tam 19-latek. Dziewczyna zabrała rower napastnikom i odeszła wspólnie z 15-latkiem powiadamiając o zajściu Policę. Agresorzy nie odpuścili i postanowili rozliczyć się z 19-latkiem, który stanął w obronie młodszego. Ci sami napastnicy pobili go przytrzymując i uderzając pięściami, a następnie zabrali należący do niego rower - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji. - Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego prowadząc w tej sprawie działania, kilkanaście minut później zatrzymali napastników. Podejrzani zostali już przesłuchani. Nieletni, mieszkaniec Zamościa i gminy Zamość, za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Natomiast 21-latek z Zamościa usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży rozbójniczej i rozboju, prokurator na wniosek policjantów postanowił o zastosowaniu wobec niego dozoru - dodaje.

O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 21-latek odpowie przed sądem karnym.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl