Logo
Wydrukuj tę stronę

40-latek z Zamościa znalazł portfel. Robił sobie zakupy

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

40-letni mieszkaniec Zamościa znalazł portfel i postanowił zrobić sobie zakupy na czyjeś konto. Usłyszał zarzuty kilkukrotnego użycia cudzej karty bankomatowej i przywłaszczenia dokumentów.

- Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie przyszedł 56-letni mieszkaniec tej miejscowości i powiadomił, że ktoś przywłaszczył jego etui, w którym był m.in. dowód osobisty, prawo jazdy i karta płatnicza. Opowiedział, że etui zgubił najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej na ul. Kiepury w Zamościu. Kiedy zadzwonił do banku, aby zablokować utraconą kartę, okazało się, że ktoś kilkakrotnie dokonał nią płatności na łączną kwotę blisko 100 zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wspólne ustalenia dzielnicowych oraz kryminalnych doprowadziły do tego, że podejrzewany o przywłaszczenie etui z dokumentami został zatrzymany.

40-latek z Zamościa wczoraj usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów oraz posłużenia się przywłaszczoną kartą dokonując nieautoryzowanych transakcji. Podejrzany przyznał się do popełnienia tych czynów. Policjanci w mieszkaniu 40-latka odnaleźli przywłaszczone dokumenty, które wkrótce wrócą do właściciela.

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl