Logo
Wydrukuj tę stronę

Powstała wyspa. Ma być bezpieczniej

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Przy przejściu na ul. Peowiaków Zarząd Dróg Grodzkich wykonał wyspę z azylem dla pieszych. Rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo przechodniów. Co o nim sądzicie?

- Bardzo często kierowcy oczekując na zmianę świateł, ustawiali się w dwóch rzędach tuż przed przejściem dla pieszych, zajeżdżali sobie drogę, wpychali się między poprzedzające ich auta, powodując w ten sposób niebezpieczne sytuacje. Montaż wyspy z azylem dla pieszych z jednoczesną likwidacją sygnalizacji świetlnej poprawi bezpieczeństwo pieszych, a o to przede wszystkim w tym miejscu chodzi - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość. 

Zarząd Dróg Grodzkich informuje, że szerokość jezdni ul. Peowiaków nie pozwala na bezpieczne i zgodne z przepisami wyznaczenie czterech pasów (po dwa w każdym kierunku), również dlatego, że występuję tu duże natężenie ruchu autobusów.

W najbliższych dniach drogowcy wykonają jeszcze oznakowanie poziome porządkujące ruch pojazdów.

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl