Logo
Wydrukuj tę stronę

Pijany jechał za szybko po Szczebrzeskiej

foto: Policja foto: Policja

54-letni kierujący Oplem przekroczył prędkość, w czasie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto nie miał ważnych badań technicznych oraz OC. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

- Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas wczorajszej służby na ul. Szczebrzeskiej zauważyli kierującego pojazdem marki Opel, który jechał z nadmierną prędkością. Miernik prędkości wykazał, że na liczniku miał 77 km/h. Został wiec zatrzymany do kontroli drogowej. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie, którego dopuścił się siedzący za kierownicą auta 54-letni mieszkaniec gminy Zamość. Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 54-latek nie posiadał również ważnych badań technicznych pojazdu, natomiast w systemie nie było adnotacji dotyczącej zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wkrótce kierujący Oplem odpowie za swoje nieodpowiedzialne i niezgodne z obowiązującym prawem zachowanie. Przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Uwadze sądu nie umkną także wykroczenia drogowe popełnione przez mężczyznę.

Policjanci zatrzymali również dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

- W miejscowości Kosobudy 56-letni mieszkaniec gminy Sułów kierując Skodą na liczniku miał 137 km/h. Natomiast w Wólce Wieprzeckiej 32-latek z gm. Zwierzyniec poruszał się pojazdem marki Renault z prędkością 118 km/h. Obaj miłośnicy szybkiej jazdy otrzymali mandaty i punkty karne. Zostały im również zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, które odzyskają za 3 miesiące - relacjonuje rzeczniczka. 

Ponownie apelujemy o rozwagę i trzeźwość na drodze.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl