Logo
Wydrukuj tę stronę

Powstanie zachodnia obwodnica Zamościa

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w obecności wicepremiera, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina zatwierdził program inwestycji dla obwodnicy Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74. Inwestycja została ujęta w rządowym programie budowy 100 obwodnic.

- "Przechodzimy od słów do czynów. […] To inwestycja, która będzie warta około pół miliarda złotych. […] Pozwoli na ominięcie przez ruch tranzytowy Zamościa, na drodze prowadzącej z jednej strony do Janowa Lubelskiego aż do granicy z Ukrainą"- powiedział podczas briefingu prasowego wicepremier Jacek Sasin.

- "Podpisanie programu inwestycyjnego dla tzw. zachodniej obwodnicy Zamościa to dla nas bardzo ważna chwila. Po raz pierwszy w historii miasta będziemy mieli bardzo sprawny system komunikacyjny wokół Zamościa. […] Od początku mojej pracy w ratuszu staraliśmy się zmodernizować DK 74 w granicach miasta, równocześnie podkreślając jak ważna jest to droga również poza jego granicami. To droga, która otworzy nowe tereny inwestycyjne, a także zapewni bezpieczeństwo w mieście" - powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Podpisanie Programu oznacza, że oddział lubelski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał zielone światło na prowadzenie prac przygotowawczych i projektowych dla realizacji inwestycji.

- „ Polskie drogi muszą być bezpieczne, przewidywalne, musimy zmniejszyć ilość tragicznych wypadków drogowych i musimy Polakom dać szansę, aby mogli mieszkać na terenach pozbawionych natężenia ruchu, pozbawionych spalin, które są efektem przejazdu samochodów ciężarowych często przez centra miast, miasteczek” – mówił podczas briefingu prasowego minister Andrzej Adamczyk.

Jak powiedział dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Czech, będzie to droga która połączy drogę 74 z węzłem w Sitańcu, który powstanie przy nowobudowanej drodze ekspresowej S17 i będzie miała długość około 19 km. Zdaniem dyrektora, zapewnienie środków w wysokości 450 mln zł na ten cel, wskazuje na to, że droga zostanie wybudowana na pewno.

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic w sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 833 km, z kosztem realizacji oszacowanym na poziomie około 27,9 mld złotych.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl