Logo
Wydrukuj tę stronę

UPZ szyje dla medyków

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Studentki i studenci pielęgniarstwa Uczelni Państwowej w Zamościu uszyli ok. 1500 maseczek dla zamojskich medyków.

Krótko po tym jak rozpoczęła się epidemia COVID-19, studenci UPZ postanowili wesprzeć zamojskich medyków. Z inicjatywy dr n. med. Beaty Biernackiej z Zakładu Pielęgniarstwa Uczelni Państwowej w Zamościu zorganizowano akcję „UPZ szyje dla Medyków”.

- Dzięki pomocy ze strony pani dr n. med. Beaty Biernackiej oraz jednej z firm otrzymałyśmy gotowe formaty materiału na maseczki, które szyłyśmy w domowym zaciszu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny – mówi Patrycja Bogucka, studentka III roku pielęgniarstwa UPZ. Razem z nią maseczki szyły również: Dorota Czapla, Magdalena Świrgoń, Kamila Szewczuk, Anna Papież, Anna Rebizant, Dorota Krasinkiewicz-Nowacka, Joanna Makowska, Ewa Pakuła, Magdalena Pańczyk, Ewa Popławska, Aleksandra Kawka, Bartosz Bondyra.

Gotowe maseczki trafiły do Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zamościu oraz do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl