Logo
Wydrukuj tę stronę

Zniszczył przystanek i ogrodzenie remizy

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zatrzymali 27-latka, który w Sitańcu zniszczył wiatę przystanku oraz ogrodzenie remizy strażackiej. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić powodów swojego zachowana.

Wartość uszkodzeń Urząd Gminy Zamość wycenił na kwotę ponad 1500 zł.

- O wybiciu szyby w wiacie przystanku w podzamojskiej miejscowości Sitaniec powiadomił policjantów pracownik Urzędu Gminy Zamość, przedstawiciel właściciela. Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku. Oprócz wiaty uszkodzone zostały także elementy ogrodzenia pobliskiej remizy strażackiej. Wartość poniesionych strat wyceniono na kwotę ponad 1500 zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policjanci ustalili, że za zdewastowanie przystanku odpowiada 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Zamość. Mężczyzna został zatrzymany.

- W czwartek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Twierdził, że podczas zdarzenia był nietrzeźwy. Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić powodów swojego nagannego zachowana. Sąd zdecyduje o wymiarze kary, jaką za swój czyn poniesie 27-latek. Zgodnie z kodeksem karnym zniszczenie cudzej rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. - informuje rzeczniczka. 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl