Logo
Wydrukuj tę stronę

Żdanów: Zbierają krew dla poparzonego nastolatka

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość zachęca do oddawania krwi dla Michała Pogudza. Nastolatek w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał poważnego poparzenia ciała.

Akcja odbędzie się w dniu 31 maja w budynku Szkoły Podstawowej w Żdanowie (Żdanów 124) od godziny 8:00 do 14.00. Krew będzie zbierana dla Michała Pogudza. Nastolatek w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał poważnego poparzenia ciała. Aby możliwe były wszystkie operacje i zabiegi potrzebuje on bardzo duże ilości krwi.

Każdy dawca otrzyma zestaw gadżetów, krzew lub drzewko do posadzenia oraz "coś na słodko".

Towarzyszącym wydarzeniem podczas akcji będzie zbiórka "Podaj Dalej" - chętni dawcy mogą podzielić się otrzymaną czekoladą, która trafi do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Zamościu.

W trosce o wzajemne bezpieczeństwo oraz z uwagi na ograniczenie kontaktu z drugim człowiekiem organizowana akcja przebiegać będzie z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.

Organizatorami akcji są: Samorząd Gminy Zamość, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Sołectwo Żdanów ,Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP w Żdanówku.

Twoja pomoc jest szczególnie ważna!


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl