Reklama
Reklama

Zamość: Radni zgodzili się na emisję obligacji. Pieniądze pójdą na inwestycje

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Miasto Zamość wyemituje 51 tysięcy obligacji. Ich łączna wartość to 51 milionów złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje i spłatę zobowiązań.

Radni, na dzisiejszej sesji Rady Miasta, zgodzili się, aby Miasto Zamość wyemitowało 51 tysięcy obligacji o wartości tysiąc złotych każda. Jak czytamy w uchwale, "środki uzyskane z emisji obligacji komunalnych zostaną przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, w związku z realizacją zadań majątkowych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań".

Emisja obligacji zostanie przeprowadzona w 2020 roku. Wykup zaplanowano na lata 2031-2035. Wydatki związane z wypłatą oprocentowania mają zostać pokryte z dochodów własnych miasta.

W uchwale czytamy, że na realizację zadań inwestycyjnych w 2020 roku zaplanowano 122 961 510 zł, w tym inwestycje na które zawarto umowy z wykonawcami, z Urzędem Marszałkowskim na środki europejskie oraz inwestycje zakwalifikowane do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych (to kwota około 94 000 000 zł), m.in. „Przebudowa oraz budowa ulicy Altanowej”, Przebudowa ulicy Lubelskiej”, „Termomodernizacja obiektów oświatowych”, „Rewitalizacja Akademii Zamojskiej”, „Kompleksowa modernizacja i unowocześnianie ogrodu zoologicznego”, „Rewitalizacja Rotundy Zamojskiej”, Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego”, „Poprawa dostępności do infrastruktury kultury poprzez rozbudowę Sali widowiskowej ZDK”.

"Realizowane przedsięwzięcia majątkowe wpłyną na pobudzenie rynku inwestycyjnego, co w obecnym okresie korzystnie będzie oddziaływało na lokalną sytuację przedsiębiorców. W przypadku odłożenia terminu realizacji niektórych inwestycji, środki z emisji obligacji nie muszą być w bieżącym roku podejmowane w całości, natomiast mogą być wykorzystywane w dalszym okresie w zależności od potrzeb finansowania przedsięwzięć." - czytamy w uchwale.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 17 radnych. Przeciw byli: Sławomir Ćwik, Grzegorz Podgórski i Zwolak Rafał. Janusz Kupczyk wstrzymał się od głosu.

3 komentarzy

 • observer
  observer piątek, 17 kwiecień 2020 14:35 Link do komentarza

  Zwolak przeciw? Bal się że zabraknie na jego dietę płaconą za siedzenie w domu?

 • ???
  ??? piątek, 17 kwiecień 2020 14:53 Link do komentarza

  Dlaczego Zwolak za siedzenie w domu?

 • do ???
  do ??? piątek, 17 kwiecień 2020 15:00 Link do komentarza

  Bo na ostatnią sesję nie przyszedł z powodu epidemii. Inni mogli przyjść ale Jaśnie Pan Zwolak nie.
  Jak to się ma np. do Pań które dzień w dzień pracują w Żabce o wiele dłużej niż trwa sesja?
  Inni mogą i muszą pracować ale Zwolak nie? Za co bierze diety?!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us