Reklama
Reklama

Około sto osób objętych kwarantanną w zamojskim DPS

foto: LUW, materiał poglądowy foto: LUW, materiał poglądowy

Blisko sto osób z zamojskiego Domu Pomocy Społecznej zostało objętych kwarantanną, po tym jak stwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu, w Tomaszowie Lubelskim. Na kwarantannie znaleźli się zarówno podopieczni, jak i personel.

Przypomnijmy, 59-letnia kobieta - podopieczna zamojskiego DPS, u której stwierdzono koronawirusa, zmarła w środę na oddziale zakaźnym w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim. Zakażenie wykryto również u jednej osoby z personelu.

Personel i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Zamościu zostali objęci kwarantanną. Powiatowy inspektor sanitarny w Zamościu nałożył około sto decyzji o kwarantannie.

Zamojski Dom Pomocy Społecznej jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Placówka opiekuje się kobietami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu znacznym i głębokim.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us