Reklama
Reklama

Walczymy o Zamość! Zebrano około 30 tys.zł.

źródło: walczymy o Zamość źródło: walczymy o Zamość

Za nami 10 dni akcji "Walczymy o Zamość". Przez ten czas zebrano około 30 tys.zł. Środki przeznaczono na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego okolicznych szpitali i jednostek medycznych.

- Udało nam się zakupić rękawice, maski, przyłbice, a także indywidualne zestawy ochrony biologicznej, których koszt wynosi 240 zł. - informuje Anna Siwczuk, jedna z organizatorek akcji. - Środku udało się dostarczyć do Pogotowia Ratunkowego w Zamościu, Szpitala Niepublicznego w Zamościu, na oddział onkologiczny Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, na oddział zakaźny Szpitala w Tomaszowie Lubelskim oraz do Hospicjum Santa Galla w Łabuniach - wylicza.

Akcję organizuje Fundacja Nowe Życie działająca przy Zamojskiej Wspólnocie "W jego ręku". Może się w nią włączyć każdy, dokonując dowolnej wpłaty na konto Fundacji. Zbiórka odbywa się poprzez stronę https://walczymyozamosc.pl w tytule przelewu należy wpisać: na artykuły zabezpieczające dla szpitali.

Konto Fundacji:
PKO BP S.A. I Oddział w Zamościu
numer konta : 05 1020 5356 0000 1202 0038 8876
tytułem: artykuły zabezpieczające personel jednostek medycznych

Fundacja jest instytucją non-profit. "Zakupimy tyle sprzętu, na ile wystarczy nam funduszy. Poprzez akcję chcemy także wesprzeć lokalnych producentów. Sprzęt wyprodukuje lokalna firma UM Project. Jeżeli jesteś mieszkańcem Zamościa lub okolic, albo już dawno opuściłeś Zamość, ale masz tutaj swoich bliskich i przyjaciół – dołącz do nas! Nie siedź bezczynnie! Walcz z nami o Zamość!" - apelują organizatorzy.

 

Media

1 komentarz

  • marian
    marian czwartek, 09 kwiecień 2020 17:35 Link do komentarza

    w takim stroju o tej porze roku to sama wyląduje w szpitalu w najlepszym przypadku na grypę

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us