Reklama
Reklama

Zamość: Tymczasowy areszt dla 27-latka za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego

foto: Policja foto: Policja

Decyzją sądu 27-latek z Zamościa za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna kilka dni temu wrócił do kraju i nie przestrzegał zasad kwarantanny, odwiedził swoją koleżankę. Kiedy sąsiadka jego znajomej zwróciła mu uwagę, żeby stosował się do zaleceń służb sanitarnych i został w domu, on zbliżył się do niej i z premedytacją zakasłał jej w twarz.

- Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec 27-latka z Zamościa za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego. W środę w nocy policjanci z zamojskiej komendy podjęli interwencję w jednym z bloków na ul. Piłsudskiego. Jak wynikało ze zgłoszenia, na klatce schodowej doszło do awantury między mieszkanką bloku, a młodym mężczyzną, który kilka dni wcześniej wrócił do kraju i odwiedził w tym bloku swoją znajomą. Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę, że powinien zgodnie z procedurami po powrocie z zagranicy pozostać w domowej izolacji. Zdenerwowany mężczyzna w odpowiedzi na jej uwagi przybliżył się do niej i umyślnie zakasłał jej w twarz. Po tym wspólnie ze znajomą oddalił się, a zaniepokojona o swoje zdrowie kobieta o zajściu poinformowała Policję. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Mundurowi ustalili ponadto, że mężczyzna był w bloku, gdzie doszło do interwencji dzień wcześniej. Wówczas również została mu zwrócona uwaga, aby przestrzegał zasad tzw. kwarantanny społecznej, jednak zlekceważył te słowa.

Policjanci zatrzymali 27-latka. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy

 • bosniax
  bosniax piątek, 27 marzec 2020 20:02 Link do komentarza

  bardzo dobrze ukarać

 • paranoja
  paranoja piątek, 27 marzec 2020 21:29 Link do komentarza

  Sorry wysoki mandat to rozumiem ale zamykać kogoś za głupi żart - chyba komuś zaczyna odbijać. Owszem głup żart, idiota,... ja go nie bronię ale niedługo zaczniemy dzwonić po psy jak się ktoś do nas zbliży albo na nas popatrzy...
  Normalnie strach wyjść z domu - nie przez wirusa ale przez durniów którzy wpadają w paranoję - jakby zarażenie oznaczało pewną śmieć.

 • do paranoja
  do paranoja piątek, 27 marzec 2020 22:35 Link do komentarza

  A co jesli faktycznie byłby zarazony? Powinien siedziec na dupie na kwarantannie, a nie latac po kolezankach! To ze zakasłał to było po prostu chamskie i nieodpowiedzialne!

 • ^_^
  ^_^ sobota, 28 marzec 2020 07:26 Link do komentarza

  wczoraj mówili o tym w dzienniku tvp1, znów Zamosc dzieki jakiemus idiocie słynny na całą Polskę, na pewno jest z siebie dumny :D

 • M.
  M. niedziela, 29 marzec 2020 12:38 Link do komentarza

  Myślał leszcz, że to jakieś jaja, to się przekonał, że tu nie ma żartów. Zamiast 2 tygodniowej kwarantanny w domu będzie miał dłuższą - w ciupie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us