Reklama
Reklama

Zamość: Kurier ukradł 40 tys.zł.

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zarzuty przywłaszczenia powierzonych pieniędzy usłyszał 29-letni pracownik firmy kurierskiej. Mężczyzna zdawał do magazynu jako "nieodebrane" puste paczki z naklejonymi przez siebie listami przewozowymi. Łącznie do jego kieszeni trafiło w ten sposób 40 tys. zł.

- Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali nieuczciwego pracownika jednej z firm kurierskich zajmującego się doręczaniem przesyłek. 29-latek z powiatu krasnostawskiego podejrzewany jest o przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z przesyłek kurierskich. Policjanci ustalili, że 29-latek kilka miesięcy temu wpadł na pomysł, że będzie wykorzystywał do celów prywatnych pieniądze firmy pobierane od klientów. Mężczyzna wykorzystując zdalne urządzenie wskazywał, że dana przesyłka nie została doręczona. W rzeczywistości była odbierana i opłacana przez odbiorcę. 29-latek zabierał listy przewozowe z przesyłek i umieszczał na innych pustych paczkach, które zdawał do magazynu. Tak więc do magazynu wracały rzekomo nieodebrane przesyłki. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili również, że 29-latek, w hrubieszowskiej komendzie Policji złożył zawiadomienie o rzekomej kradzieży pieniędzy pochodzących z opłaconych przez odbiorców przesyłek. Jak się okazało do żadnej kradzieży nie doszło, a 29-latek zmyślił cale zajście, aby ukryć swój przestępczy proceder.

Działając w ten sposób 29-latek przywłaszczył pieniądze na łączną kwotę ponad 40 000 zł. Usłyszał już zarzuty przywłaszczenia. Zgodnie z kodeksem przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Nie uniknie również odpowiedzialności za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us