Reklama

Zamość: Rusza drugi etap przebudowy ul. Kilińskiego

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Rozpoczyna się II etap przebudowy ul. J. Kilińskiego w Zamościu. Przebudowa obejmuje odcinek ulicy od Urzędu Skarbowego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada.

Wykonawca zadania, firma „Sadex” z Sitna, wykona m.in. ścieżki rowerowe, przebuduje jezdnię, zatoki autobusowe i postojowe na ul. Kilińskiego. Zakończenie prac przewidziano na koniec sierpnia 2020 r. Zarząd Dróg Grodzkich apeluje do kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do oznakowania terenu robót oraz poleceń osób kierujących ruchem.

Wartość zadania, zgodnie ze złożoną ofertą, wynosi ok. 1,5 mln zł. Miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Rozpoczynające się właśnie zadanie to kontynuacja prac, jakie zrealizowano w ubiegłym roku. W I etapie na odcinku ok. 400 m od skrzyżowania z ul. Legionów do wysokości Urzędu Skarbowego w Zamościu wykonano nową nawierzchnię asfaltową wraz z obustronnymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. Pojawił się środkowy, czerwony pas przeznaczony do oczekiwania na skręt w lewo. Rozbudowano sieć kanalizacji deszczowej i wykonano 22 wpusty uliczne.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us