Reklama
Reklama

Zamość: Chciał zobaczyć policjantów w kombinezonach, powiedział, że jest zarażony

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Za wywołanie niepotrzebnej policyjnej czynności odpowie 63-latek, który powiadomił służby, że się okaleczył j jest zarażony koronawirusem. Okazało się, że był zdrowy i nie potrzebował pomocy. Twierdził, że chciał zobaczyć policjantów w kombinezonach ochronnych.

- 63-letni zamościanin, który kilkakrotnie dzwonił na numer alarmowy, po czym przerywał rozmowę. Podczas jednego z połączeń powiedział, że dokonał samookaleczenie żyletką, a na pytanie operatora numeru 112 czy jest objęty kwarantanną, zdecydowanie potwierdzał, że jest zarażony koronawirusem. Na zgłoszenie natychmiast zareagowali policjanci z zamojskiej komendy. Z uwagi na informacje przekazane przez 63-latka, policjanci podjęli interwencję w odzieży ochronnej z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Jak się okazało zgłaszający nie posiadał żadnych obrażeń, był nietrzeźwy. W rozmowie z funkcjonariuszami 63-latek przyznał, że kłamał również o zakażeniu koronawirusem.Mówił, że chciał zobaczyć jak służby zareagują na jego zgłoszenie, chciał zobaczyć policjantów w kombinezonach ochronnych.

Za ten nieodpowiedzialny żart 63-latek poniesie konsekwencje prawne. Przed sądem odpowie za wywołanie fałszywego alarmu.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us