Reklama
Reklama

Zamość: 60-latek twierdził, że jest zarażony koronawirusem. Kłamał!

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

60-letni mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej twierdził, że jest zarażony koronawirusem. Kłamał. Za swoje bezmyślne postępowanie odpowie przed sądem. Wywołanie niepotrzebnej czynności służb zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywną.

- W piątek ratownicy medyczni otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy jednym ze sklepów na ul. Hrubieszowskiej leży nietrzeźwy mężczyzna, który zasłabł i upadając doznał urazu głowy. Ratownicy o pomoc poprosili policjantów. Mężczyzna oświadczył bowiem, że jest zarażony koronawirusem. Mundurowi pomagając służbie medycznej mieli świadomość zagrożenia. Przystępując więc do interwencji założyli odzież ochronną i zachowali wszelkie środki ostrożności. Mężczyzna, który potrzebował pomocy to 60-letni mieszkaniec Biłgoraja. Policjanci ustalając okoliczności w jakich mógł zarazić się koronawirusem dowiedzieli się od niego, że najbliższa jego rodzina wróciła z zagranicy i została objęta kwarantanną, on nie dość, że miał mieć z nimi kontakt, to sam był zarażony. Jednak po chwili wyznał policjantom, że skłamał. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Pomimo tego, że mężczyzna odwołał wcześniejsze zapewnienia co do swojej choroby oraz kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie policjanci skontaktowali się ze służbą sanitarną oraz jednostką policji właściwą ze względu na miejsce zamieszkania mężczyzny. Chcieli bowiem z całą pewnością wykluczyć jego wcześniejszą wersję. Ustalenia potwierdziły, że mężczyzna kłamał, nie był ani chory, ani objęty kwarantanną, podobnie jak jego bliscy. 60-latek został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Nie uniknie jednak odpowiedzialności, ze swojego nieodpowiedzialnego, bezmyślnego postępowania wytłumaczy się przed sądem - dodaje.

Wywołanie niepotrzebnej czynności służb chroniących bezpieczeństwo, porządek publiczny lub zdrowie zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywną. Sąd może orzec także nawiązkę do 1000 zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us