Reklama
Reklama

Zjazd Orszaków [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Spotkania z kard. Kazimierzem Nyczem i z Parą Prezydencką oraz niezapomniane wrażenia towarzyszyły uczestnikom Ogólnopolskiego Zjazdu Orszaku Trzech Króli oraz II Orszakowemu Forum Młodych. Wzięli w nich udział przedstawiciele Zamościa, który jako jedyny reprezentował naszą diecezję.

Spotkania odbyły się 7 marca w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Pokazywane były m.in. zdjęcia z Orszaku w Zamościu a przedstawicielom Orszaku w Zamościu wręczono dyplom. Mieli oni również okazję zabrać głos, opowiadając o zamojskim przedsięwzięciu. Przedstawiciele Zamościa podziękowali również Jolancie Stachacz, za kilkuletnią współpracę przy organizacji orszaków. Ks. Krzysztof Hawro podziękował śpiewająco. Spontaniczny śpiew "Zamość kocha Cię, Zamość dziękuje Ci, Zamość zaprasza Cię" wycisnął łzy wzruszenia u Pani Joli.

Zdjęcia z Orszaku w Zamościu zostały pokazane również w Pałacu Prezydenckim. Ponadto „zamojski akcent” wybrzmiał podczas oficjalnego spotkania pn. "Wieczór Trzech Króli z Parą Prezydencką", gdyż koordynator Orszaku Trzech Króli w Zamościu p. Małgorzata Farion została wybrana do wręczenia w imieniu Orszaków z Polski upominków Parze Prezydenckiej. Spotkanie z Parą Prezydencką i uznanie dla idei Orszaku Trzech Króli przekazane organizatorom z Warszawy i całej Polski na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania. Po oficjalnej części przyszedł czas na miłe rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką wszystkich delegacji i uczestników spotkania.

Równolegle do Zjazdu odbyło się II Orszakowe Forum Młodych dla młodzieży z całego kraju. Wzięło w nim udział ponad 80 osób. Młodzież uczestniczyła w grze miejskiej dotyczącej osoby Stefana Kardynała Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy przeżywali w czerwcu, o czym rozmawiano podczas Zjazdu, bowiem także w tym wydarzeniu weźmie udział Orszakowa rodzina.

Zamojski Orszak reprezentowali: Zofia Penk, Ks. Krzysztof Hawro, Małgorzata Farion. Ufamy, że kolejna VII edycja Orszaku Trzech Króli przebiegać będzie bez przeszkód.

Zdjęcia - Fundacja OTK W-wa, Ks. Krzysztof Hawro.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us