Postanowili zwiedzić zakmnięte ZOO, uszkodzili bramę

foto: Policja foto: Policja

17 i 19 latek przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. Niestety ogród był zamknięty dla zwiedzających. Nie stanowiło to jednak dla nich przeszkody. Swoje plany zrealizowali przeskakując przez ogrodzenie. O nagannym zachowaniu 17-latka dowie się sąd rodzinny, a odpowiedzialności za uszkodzony panel ogrodzenia nie uniknie również 19-latek.

- W sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 17:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że dwie osoby weszły na teren ogrodu zoologicznego przeskakując ogrodzenie. W tym czasie ogród był zamknięty dla zwiedzających. Jak się okazało dwóch młodzieńców 17-latek z powiatu chełmskiego oraz 19-latek z powiatu świdnickiego wspólnie z kolegami przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. Kiedy dowiedzieli się, że ogród jest zamknięty, postanowili mimo wszystko pospacerować po jego terenie. W tym celu przeskoczyli przez ogrodzenie, przy okazji uszkadzając jeden z paneli. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast jego młodszy kolega w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. 17-latka z komendy odebrał opiekun. O jego nieodpowiedzialnym zachowaniu dowie się sąd rodzinny. Za uszkodzenie ogrodzenia odpowie również 19-latek. Wartość uszkodzeń przedstawiciel ogrodu zoologicznego wycenił na kwotę ok. 300 zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us