Reklama
Reklama

Porozumienie z 2. Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

12 marca, w rektoracie UPZ podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Uczelnią Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu a 2. Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Porozumienie podpisali: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski oraz dowódca 2. HPR płk Jakub Garbowski.

Na mocy porozumienia, Uczelnia i Pułk będą współpracować w celu m.in.: pozyskiwania kandydatów do służby wojskowej, kształtowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP, integrowania środowiska żołnierskiego i akademickiego, podnoszenia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego wśród studentów oraz wychowania patriotycznego i edukacji proobronnej młodzieży akademickiej. Ponadto studenci UPZ będą mogli odbywać wizyty studyjne w jednostce wojskowej i poznać specyfikę służby w Wojskach Lądowych. Zgodnie z zawartym porozumieniem, Uczelnia Państwowa w Zamościu i 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy będą współpracować również przy organizacji wydarzeń kulturalno-światowych i sportowo-rekreacyjnych.

Uczelnia i jednostka z Hrubieszowa współdziałają ze sobą na wielu płaszczyznach. Żołnierze kształcą się na studiach licencjackich na kierunku bezpieczeństwo narodowe oraz na studiach podyplomowych. Ponadto jednostka z Hrubieszowa co roku uczestniczy w organizowanym przez Uczelnię Dniu Bezpieczeństwa Narodowego. UPZ zaś od lat wspiera Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego organizowany przez 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy. Warto też zaznaczyć, że studenci UPZ uczestniczący w programie Legia Akademicka MON odbywają przeszkolenie wojskowe właśnie w jednostce w Hrubieszowie i pod kierunkiem kadry 2. HPR.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us